Skip to main content
x

8 Aug 2020 - 22:25
sportmedia
Статија

Бен Симонс го напушти тимот на Филаделфија за да замине на операција, објавија денеска американски новинари.

Станува збор за коленото на левата нога каде има повреда која мора да се санира. Во Филаделфија, веруваат дека ќе го имаат Симонс за плеј-офот, иако многумина сметаат дека тоа е невозможна мисија.

Скоро е сигурно тој нема да биде дел од првата рунда од плеј-офот.

sportmedia.mk

Најчитани вести