Денеска исчезна велешанец кој со колата завршил во река во околината на Велес, а неговиот брат моли за помош. Неофицијално надојдената вода го одвлекла, сподели диџејот Владимир Блажев Панчо на Фејсбук  

„ИТНО ИТНО ИТНО ИТНО!!! Levko Dimovski ве замолува за помош која во моментов и те како му е потребна. Се работи за неговиот брат Спасе Димовски кои се претпоставува дека излетал со кола во река. Уште еднаш ве замолуваме сите што можат да се вклучат во акцијата за негово пронаоѓање и да ја споделат информацијата. Секакво инфо и помош е добредојдена, а телефонскиот број за контакт е 070628167“, напиша диџејот Владимир Блажев ака Панчо од ДНК.

Најчитани вести