Италијанската новинарка Дилета Леота со години се смета за најзгодната водителка во Италија и пошироко.

Иако нејзина специјалност е Серија А,  сепак Дилета поради нејзината убавина стекна популарност во целиот свет, а само на Инстаграм привлече 5,8 милиони.

Никој не може да одолее на нејзиниот шарм, како фановите, така и самите фудбалери.

Дилета исто така покажа како ужива во шармот на Италија со нова објава на која се соблече во костим за капење и ги покажа своите атрибути.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Il primo bagno non si scorda mai 😄🌅 #summer20

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Дилета пред некое време исто така објави видео во кое мажи се тркаа за да ги донесат кесите од маркет и покажа дека, во нејзиниот случај, има многу џентлмени на италијанскиот брег.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oggi ho il pollice verde! E con @u.power_official sto senza pensieri 😌🌺🍀🌼 #adv

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Најчитани вести