Skip to main content
x

1 Aug 2020 - 17:35
sportmedia
Статија

Луис Хамилтон ја освои пол позицијата на британското ГП во Силверстоун. Второ место освои неговиот колега од Мерцедес,  Валтери Ботас  додека трет ќе стартува Верстапен.

Леклерк од Ферари ќе стартува од четвртата позиција.

Ова е четврта трика во овогодинашниот шампионат. Првите две трки се одржаа во Австрија, додека третата беше во Унгарија.

sportmedia.mk

Најчитани вести