Некогашната македонска пејачка Ноне Неделковски, веќе долги години не се занимава со музика и работи на брод во Америка.

Но, луѓето никако не ги забораваат нејзините хитови и се уште се заинтересирани што прави и каде е. Поради пандемијата таа се врати во родниот Велес, каде ужива со најблиските.

Таа на социјалните мрежи одлучи да одговара на прашања на фановите од Македонија, па одговори и дали планира да се врати на музиката.

„Можеби наскоро“, „Можеби“, „Можеби ама тешко“, „Наскоро“,напиша Ноне.

 

Најчитани вести