Skip to main content
x

1 Aug 2020 - 14:35
sportmedia
Статија

СПАЛ по три сезони испадна од Серија А, а навивачите тешко го поднесоа тоа па решија да преземат нешто на своја рака и да им дадат до знаење на фудбалерите дека не смеат да се шегуваат со овој клуб. Па така пред неколку денови бил забележан инцидент. Фудбалерите пристигнале на тренинг и на влезот на центарот пронашле свински глави и порака на која пишувало: „Не сакаме свињи во Ферара“.

Валентина Фероци, шефицата на тренинг центарот на СПАЛ испрати порака до навивачите: „Можете да протестирате, тоа е ваше право, но некои работи не смеете да ги правите. Не знам кој ја закачил пораката на тренинг центарот. Но тие што го закачиле се во лош филм“.

sportmedia.mk

Најчитани вести