Вечерва, во Скопје времето нестабилно со краткотраен дожд, грмежи и засилен ветер. По должината на Повардарието дува умерен до засилен северен ветер.

Од недела до вторник времето ќе биде претежно сончево, а дневните температури ќе бидат пониски за 5 до 6 степени во однос на денешните. Повторно дестабилизирање со локален пороен дожд и грмежи се очекува в среда.

извор: Makfax

Најчитани вести