Големо невреме со пороен дожд го зафати Скопје и скопскиот регион. Невремето над главниот град започна од западните делови на градот и продолжи да се движи на запад.

Ваквото невреме доаѓа после екстремно топли денови во Скопје, но и во Македонија.

Како изгледаше невремето од Водно погледнете од видеото

 

Најчитани вести