Цената на електричната енергија се зголемува за 7,4 отсто.

Поскапување на струјата, како што истакнаа од Регулаторната комисија, побарале електро-енергетските компании поради кризата со коронавирусот Ковид-19, односно намалување на приходите.

Граѓаните ќе можат да продолжат да ја користат евтината тарифа во истите периоди како и досега.

извор: Makfax

Најчитани вести