Чоколадниот колач е незаменливо благо, уште повеќе кога се подготвува за час и без печење.

Состојки:

• 500 гр. мелени бисквити

• 2 д.л млеко

• 100 гр. шеќер

• 125 гр. путер

• 200 гр. црно чоколадо

Подготовка:

Смелените бисквити, топло млеко, шеќер и стопениот путер добро измешајтеги. Во смесата додадете го стопеното чоколадо и сето тоа повторно добро измешајтего и ставете го во полам плех обложен со хартија за печење.

Вака подготвено ставете го фрижидер да се стегне.

Најчитани вести