Вечер.мк дознава дека Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за премиер на Македонија е позитивен на коронавирус. Засега е непознато каде се заразил.

Зибери секојдневно беше во кампања имајќи контакт со илјадници луѓе, но и фукциониери. 

Најчитани вести