Илустрација

На 09.07.2020 во 23.40 часот во СВР Скопје, Н.П.(29) од Скопје пријавил дека во 21.40 часот на крстосница помеѓу бул.„Партизански одреди“ и бул.„ВМРО“ во Скопје, додека бил застанат на семафор со негово патничко возило „цитроен Ц4“, со скопски регистарски ознаки, од патничко моторно возило „БМВ“, со непознати регистарски ознаки, излегло едно лице и физички го нападнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести