Силно невреме со пороен дожд и грмотевици го зафати Скопје и скопскиот регион.  За само кратко време над Скопје наврна огромна количина на дожд. 

Како што најавија метеоролозите нашето подрачје до вторник ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса со честа појава на дожд, грмежи и засилен ветар 

Како изгледаше невремето од Водно погледнете од видеото

 

Најчитани вести