Skip to main content
x

4 Jul 2020 - 19:55
sportmedia
Статија

Кошаркарот на Оклахома Стивен Адамс на интересен начин објасни како го поминал времето во карантин додека трае паузата во НБА лигата поради пандемијата со коронавирусот. Адамс отишол во родниот Нов Зеланд и таму бил се до враќањето на тимовите во тренинг камповите.

Поминав извесно време со другари на фарма и таму вежбав. Играв кошарка со крави, тие ќе застанеа на теренот и го „бранеа“ кошот, а јас минував меѓу нив за да поентирам. Се на се, Нов Зеланд направи добра работа со контрола на вирусот КОВИД-19“, изјави Адамс.

sportmedia.mk

Најчитани вести