Кимберли Гилфојл, девојката на синот на американскиот претседател Доналд Трамп е позитивна на коронавирус.  Според „Гардијан“, Доналд Трамп Јуниор е негативен на вирусот.

САД се на прво место во светот  по бројот на заразени и починати од коронавирус, а веќе трет ден по ред пријавуваат повеќе од 50.000 нови случаи на коронавирус.

 

 

 

извор: Makfax

Најчитани вести