Еве како ја поднесува пандемијата на коронавирус

Марина Туцаковиќ години наназад води битка со опака болест, а за своеото здравје е загрижена поради пандемија на корона вирус.

- Да немора да одам до болница, не би излегувала воопшто. Зрдавјето и е како што се вели и тука и таму. Имам падови, не дека ги немам, но се бориме. што да правам, морам на контрола да одам, треба и на скенер – истакнама Марина, пренесуваат нмедиуми, па додава:

- Денеска требаше да одам на инфузија, но неможев, ја прескокнав, надвор е пекол, тешко се дише... Што да правам, носам маска и ракавици секогаш, се чувам, но гледате овој вирус лудува. Не ми е пријатно – рекла таа.

Марина истакнала дека не ги разбира луѓето кои не се придржуваат на пропишаните мерки на предистрожност, на ист начин ги искоментирала и одењата на прослави на родендени и настапи по клубови.

Најчитани вести