Skip to main content
x

30 Jun 2020 - 13:05
sportmedia
Статија

Мароканскиот фудбалер Ашраф Хакими веќе пристигна во Милано, каде што ќе ги одработи лекарските прегледи и ќе потпише за Интер.

Трансферот од Реал Мадрид изнесува 40 милиони евра плус бонуси, а минатите две сезони ги мина како позајмен во Борусија Дортмунд кому му беше прескап за да го ангажираат.

Навивачите на Интер веќе го чекаат пред медицинскиот центар новото засилување за „нероаѕурите“.

sportmedia.mk

Најчитани вести