Skip to main content
x

30 Jun 2020 - 12:15
sportmedia
Статија

Се враќаме со нов ТИКЕТ на ДЕНОТ во соработка со Mozzart спортските обложувалници. Денеска имаме навистина солидна понуда на натпревари за обложување, па еве го нашиот избор од пет меча. Почнуваме со дуелот во Италија меѓу Џенова на нашиот Пандев и шампионот Јувентус. Со оглед на тоа што Џенова скоро секогаш била незгоден ривал за „Старата Дама“, денеска се надеваме дека нема да останат без „муниција“. Најмалку по еден гол вод вете мрежи иако секако предност им даваме на гостите. ГГ ќе одиграме и на мечот во Ла Лига мешу Мајорка на нашиот Трајковски и Селта. Ќе биде интересен меч, а веруваме во голови и на двете страни. На мечот во Австрија меѓу Матерсбург и Вакер Тирол ќе одиграме двојна шанса, 1Х, додека чиста победа чекаме од Манчестер Ј.

  1. 19.30 Мајорка – Селта ГГ (2.00)
  2. 20.30 Матерсбург – В. Тирол 1Х (1.42)
  3. 21.15 Брајтон – Манчестер Ј. 2 (1.75)
  4. 21.45 Џенова – Јувентус ГГ (1.83)
  5. 22.30 Рио Аве – Брага 3+ (1.95)
  • ВКУПНА КВОТА: 17,74

sportmedia.mk

Најчитани вести