Георгина Родригез, иако изгледа совршено, сепак не се опушта.

Како и нејзиното момче Кристијано Роналдо, таа поминува неколку часови во вежбање секој ден.

Очигледно, нејзиниот задник е многу важен дел, па не е ни чудо што таа обрнува многу внимание на тоа. На задоволство на мажите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

La belleza es el acuerdo entre el contenido y la forma. @aloyoga 👗 #workout #fitness

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Малку по малку, на нејзиниот Инстаграм можеме да видиме клип од теретана со вежби за затегнување на задникот. На крајот, секогаш позира пред камерата како што рековме, на радост на мажите.

Нејзините објави на Инстаграм достигнуваат 13 милиони прегледи, па не изненадува што е многу активна на оваа социјална мрежа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

La manera más efectiva de hacerlo es hacerlo¡¡ Buenos días 💓💓💓 16x4 @aloyoga 👗 #gym #workout

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on