Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба, а на својот профил на Инстаграм објави видео од веселбата во вилата во Дедиње.

Таа ја сподели својата среќа  заедно со нејзината сваќа, мајката на Богдана, а таткото Вељко е најсреќен.

Вељко Ражнатовиќ со трубачите слави на песната „Kad bi bio ranjen“,  голем хит на Цеца.

Вечерва во 20 часот во семејниот дом на Ражнатовиќи ќе се организира прослава по повод раѓањето на малиот Жељко.

 

Најчитани вести