Skip to main content
x

1 Jun 2020 - 15:05
sportmedia
Статија

Некогашната легенда на германскиот фудбал, пред се на Нирнберг, Саша Ќириќ, го коментираше одличниот настап на Дарко Чурлинов во дуелот против Динамо Дрезден.

Тој му изрази поддршка на младиот Чурлинов кој го даде првиот гол во Германија во сениорска конкуренција.

„Уште едно македонско име се појави на листата стрелци на германската фудбалска сцена. Честитки Дарко Чурлинов и неговиот дебитантски гол“, напиша Ќириќ.

sportmedia.mk

Најчитани вести