Mинистерот за здравство,  Венко Филипче, денеска во 15:00 часот, ќе одржи прес-конференција,.

Претходно беше соопштено дека денеска во Македонија има нови 89 новозаразени и 7 починати одо коронавирусот.

Прес конференцијата можете да ја следите тука

Најчитани вести