Skip to main content
x

1 Jun 2020 - 14:05
sportmedia
Статија

Германскиот шампион Баерн Минхен најверојатно нема да направи ниту еден нов трансфер во текот на ова лето. Ова го најави новиот извршен директор на клубот, Оливер Кан. Причината за ова е ситуацијата со пандемијата на коронавирусот и економската состојба во светот.

„За време на пандемијата, сите видовме колку е ранлив системот во професионалниот фудбал. Мислам дека многу европски клубови се загрижени за ситуацијата. Потребно е да се надминат многу работи сега, а пазарот на трансфери повторно треба да профункционира, ако успее воопшто ова лето. Скептичен сум“, изјавил Кан.

На прашањето дали Баерн ќе купува играчи, Кан одговори: „Тоа е опција за нас, но не знам“.

sportmedia.mk

Најчитани вести