Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ вели дека нејзиниот починат сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, може да го глуми само Вук Костиќ, бидејќи верува дека тој е тој што е создаден за ваква улога.

Вук е мој пријател и мислам дека тој многу добро ќе го разбуди темпераментот и ликот на Жељко. Костиќ е многу талентиран и тој сигурно би ја сакал улогата. Не би ми пречило ако Бред Пит го играл мојот Жељко", вели Цеца и додава:

Од постарите актери, верувам дека Бранислав Лешиќ добро ќе се снајде во таа улога. Лека го познаваше Жељко, тие беа пријатели, така што ќе му биде лесно да влезе во ликот", рече пејачката.

Фолк дивата конечно го „засили“ долго најавуваниот филм за Аркан, бидејќи до неодамна беше експлицитно против секој што го играше нејзиниот сопруг на големото платно.

Несоодветно е да се направи филм за луѓе кои не се меѓу живите. Мртва уста не зборува. Не очекувам карактерот и работата на мојот сопруг да бидат претставени во позитивно светло и затоа не го поддржувам тоа", рече Цеца претходно.

Патем, гласината за тоа кој ќе го „оживее“ Аркан на филмското платно се појави по изјавата на Милош Биковиќ дека со задоволство би прифатил таква улога.

Најчитани вести