Вицепремиерот Бујар Османи кој е претседател на владиниот Кризен штаб најави на фејсбук дека денеска ќе има доста новозаболени.

Османи сподели еден графикон кој ја покажува смртноста од Ковид-19 и напиша:

„Следете ја смртноста на Ковид19 во споредба со другите причини. Ниту една рестриктивна мерка нема ефект како лична грижа и заштита. Денес во МКД бројките значително се зголемуваат. Заштитете се себе си и вашите роднини, напиша Османи.


Најчитани вести