Skip to main content
x

29 May 2020 - 11:45
sportmedia
Статија

Младиот голман на Пари Сен Жермен Марчин Булка се најде во непријатности откако со изнајмено Ламбургини направи сообраќајна несреќа во родната Полска.

20-годишниот полски голман возејќи на пат во близина на родниот Вишоград изгубил контрола над возилото и удрил во друго возило на патот кое доаѓало од спротивен правец. Самиот Булка нема повреди, но затоа двајца луѓе во другиот автомобил се однесени во болница поради повреди но се вон животна опасност.

Wyszogród: Marcin Bułka rozbił lamborghini za milion wieszwiecej ...

Polski bramkarz rozbił luksusowe Lamborghini warte ponad 1 mln zł ...

sportmedia.mk

Најчитани вести