Skip to main content
x

29 May 2020 - 10:55
sportmedia
Статија

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс беше многу чесен кога призна дека Ливерпул, најголемиот ривал на Јунајтед, имал одлична сезона.

“Тоа е факт, како и секој фан на Јунајтед и мене ме боли тоа што ќе го кажам, но тоа е вистината. Ливерпул имаше фантастична сезона, секако дека заслужено ќе ја освојат титулата. Имаат супер тим, супер тренер во името на Јирген Клоп“ вели Гигс.

Инаку селекторот на Велс посакува некои работи да “украде“ од играта на “редси“.

“Има некои работи што ги “земав“ од Ливерпул, и што ги вградив во играта на Велс, има уште работи кои треба да ги “земам“.

sportmedia.mk

Најчитани вести