Германскиот возач (34), кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ, го управувал автомобилот додека бил под дејство на алкохол, а возел и без возачка дозвола.

Како што пишуваат германските медиуми, возачот кој го возел патничко возило што го погоди автомобилот во кој се наоѓал Шабан, управувал со брзина поголема од 180 километри на час.

 

4
loading...

Најчитани вести