Околу 3:15 часот изутрина во сред полициски час, засега непознато лице со канта бензин  го запали познатиот „Опера паб„  кој се наоѓа кај Националниот опера и балет, пренесува а1он.

На снимките од камерите од ресторанот до кои дојде порталот а1он јасно се гледа човек со качулка на главата како доаѓа од центарот на градот со канта бернзин во раката. Потоа сторителот ја полева со бензин терасата од надворешната страна на ресторанот, го пали и бега.

Извор: а1он

Најчитани вести