Skip to main content
x

23 May 2020 - 12:25
sportmedia
Статија
 

Босанскиот кошаркарски стратег Јасмин Репеша многу веројатно ќе биде новиот тренер на тимот на Фортитудо од Болоња.

Репеша е на пауза и нема професионален ангажман уште од минатата сезона кога го водеше тимот на Будуќност се до финалето во АБА лигата.

Доколку навистина стане тренер на Фортитудо, Репеша ќе преземе добро познат тим сонкој во 2005 година освои титула и супер куп на Италија.

sportmedia.mk

Најчитани вести