Сообраќајка меѓу камион и мотор се случила пред малку на раскрсницата кај Железничката станица во Скопје, објави тв21.

Причината за несреќата засега не е позната, а возачот на моторот е повреден.

Полицијата е на терен и врши увид.

Најчитани вести