На 19.05.2020 во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на бул.„Јане Сандански“, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.М.(50) од Скопје од едната страна и Љ.И.(53) и Д.И.(46), двајцата од Скопје, од друга страна. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Најчитани вести