Едноставен рецепт за убава вечера или појадок но и за гости...

Состоји

3 jajца

10 лажици брашно

едно пециво или сода бикарбона

лажиче сол

200 мл јогурт

200 гр. сирење (по желба мелено месо или спанаќ) 

Подготовка:

Се матат јајцата, се додава јогуртот брашното, пецивото, сол, како и состојки по желба (мелено месо, сирење, спанаќ)

Добро измешајте ја смесата, истурете ја во подмачкано тавче за печење и печете околу 20 минути на 180 степени.

Се служи топла, со јогурт, кисело млеко или со некој омилен напиток.