Овој напиток е одличен во борбата против вишокот килограми. Она што треба да го знаете за него е дека се пие секоја вечер пред спиење бидејќи така е најефикасен. И да, со редовна физичка активност првите резултати веднаш ќе ги забележите.

Масните наслаги на стомакот не се само естетски проблем, туку и здравствен проблем. Премногу насобрани масни наслаги во оваа област може да доведат до зголемен ризик од кардиоваскуларни заболувања.

Потребни состојки:

  • Една краставица
  • Малку магдонос
  • Еден лимон

Начин на приготвување: Сите состојки ставете ги во блендер и да додадете чаша вода. Мешајте додека смесата не се соедини и еликсирот за слабеење е подготвен.

Како делува?

Краставиците се познати по малку калории и голема количина на вода. Магдоносот делува како природен диуретик и исто така содржи витамини А, Б, Ц кои го контролираат задржувањето на водата на организмот додека спиете. Лимонот ќе му даде на пијалакот подобар вкус и ќе придонесе за подобро функционирање на цревниот и дигестивниот систем.

Најчитани вести