Овие лепчиња се идеална опција кога продавниците не работат...

Состојки:

200 мл. јогурт

200 гр. брашно

50 г. пченкарно брашно или палента

малку сол

пола лажиче песиво или сода бикарбона по желба можете да додате сирење, маслинки, мешани семки

Подготовка:

Се заедно измешајте, смесата ставете ја во калапи за мафини и печете ги во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути.