Одлични за ужина

Состојки:

200 гр. брашно

70 мл. пиво

1/2 пециво

50 гр. посен маргарин или 50 мл. масло

сол

3 лажици сусам

2 лажици семки од тиква

2 лажици ленено семе

1/2 лажиче ким

Подготовка:

Брашното со пецивото се меша се додаваат наведените состојки и се меси тесто.

Вклучете го тостерот, а од добро измесеното тесто сеправат топчиња кои со рака се сплеснуваат се ставаат во тостерот, се печат додека не поруменат.

Најчитани вести