Skip to main content
x

26 Mar 2020 - 23:35
sportmedia
Статија
 

Сара Ристовска нема да ја менува средината, и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва. Челниците на клубот и понудиле нова соработка на македонската репрезентативка.

Ристовска и ЦСКА се пласираа во четвртфиналето во шампионатот на Русија, за противник ја имаат екипата нс Кубан Кранодар, дуел кој како останатите не се одигра поради коронавирус.

Македонската репрезентативка во Москва дојде од тимот на Крим.

sportmedia.mk

Најчитани вести