Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија. САД ќе останат ваш партнер на секој чекор од патот, порача државниот секретар на САД Мајк Помпео на Твитер.

 

Најчитани вести