Педесетгодишна тетовка вчера (20 февруари) во 15 часот и 10 минути, во СВР Тетово пријавила дека дента околу 14 часот и 30 минути физички била малтретирана од нејзиниот 57-годишен сопруг, кој и се заканил по животот, нанесувајќи и повреди. Пријавениот, набрзо е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Најчитани вести