Skip to main content
x

18 Feb 2020 - 15:05
sportmedia
Статија
 

Страшни сцени доаѓаат од Романија и тоа од дерби дуелот меѓу Динамо Букурешт и ФЦСБ.

Фудбалерот на Динамо, Славко Перовиќ доби жесток удар со копачка во глава од страна на противничкиот играч. Србинот од силниот удар остана без свест. Додека дојде брзата помош, играчите заедно со лекарските тимови веднаш реагираа.

Српскиот фудбалер е во болница засега нема информации околу неговата задравствена состојба.

sportmedia.mk

Најчитани вести