Пред дваесетина минути нов вооружен грабеж во Скопје и тоа во кладилница на улица Сречко Пужалка, дознава неофицијално Centar.mk.

Вооружен маскиран разбојник извршил разбојништво при што го одзел прометот и се дал во бегство.

Настанот според неофицијални информации се случил нешто пред 22 часот вечерва.

Извор: Центар.мк

Најчитани вести