Српскиот претседател Александар Вучиќ приреди свечен ручек по повод Денот на државноста на Србија во зградата на Претседателството.

Иван Стоиљковиќ, претседател на ДПСМ денеска слави роденден, на Сретење.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, кој денеска имаше состанок со лидерите на Србите од регионот, посебно внимание посвети на роденденот на Стоиљковиќ.

На фотографијата се гледа како Вучиќ го послужува со традиционално печење.

“Кога претседателот ти честита роденден“ напиша Стоиљковиќ под сликата на која Вучиќ го послужува ручек.

 

Најчитани вести