Skip to main content
x

14 Feb 2020 - 15:35
sportmedia
Статија
 

Раководството на Херта Берлин откри дека по хаосот кој настана околу заминувањето на Јирген Клинсман кој кратко се задржа на клупата на берлинскиот тим, екипата загубила еден од главните спонзори.

Клинсман помалку од два месеци беше дел од Херта, а во зимскиот преоден рок тимот потроши најмногу пари за засилувања, но немаше ефект затоа што стартот на пролетниот дел не донесе подобрувања на резултатите.

Клинсман потоа го нападна раководството, пред се генералниот менаџер Михаел Прец.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести