Димитар Апасиев од Левица коментирајќи ги актуелните настани на својот Фејсбук-профил напиша:

Ај не нè правете будали у здрав мозок. РАШЕЛА не ја разрешуат заради „Северна“, туку оти и ги откри сите гомнарии на пресветата Царовска.

Најчитани вести