Новата линија на Карлеуша ги остави без здив сите во салата. Женава грми!

Најголемата музичка манифестација во регионот MAC ги надмина сите очекувања! А гледачите во белградската Штарк арена и оние пред малите екрани имаа можност да уживаат во спектакл од буквално светски размери. Сценско-музичкиот настан на едно место во организација на Скајмјузик ги собра најголемите музички ѕвезди од регионот, а, секако, најинтересно беше зад сцената каде познатите ги „уловивме“ во малку незгодни ситуации. 

Некому му се виде газето, некој времето го тепаше на својот паметен телефон, некој глумеше лудило и не сакаше да зборува со никого, а некој богами на себе имаше три броја поголеми чевли... И тоа не е се... А еве што фати Вечеровиот објектив. Се вели една фотографија илјада збора, затоа ќе ве оставиме приказната сами да си ја направите. Уживајте... 

 

Брена кога не е на сцена, на телефон е!

Сопственичката на хитот „Пиле моје“, младата Анелина се појави со руса перика, богами не е лоша

Тијана како права домаќинка со „флаша“ во рака им разбиваше трема на присутните...

Сале Тропико и Боби: Му спакува хит, па доживеа истиот да му е конкуренција за наградата

Нозе не болеле од еден број поголеми чевли, ама дали истото важи и за сандали. Сенидах?               !

Од вишок глава не болело, ама Сенидах не чула за ова, па се криеше со „ќебе“ цела вечер

Со награда или без Фрајле се среќни, а како и не би биле кога ги чека голема турнеја. Ни рекоа да се спремаме и Скопје било на мапата

Калиопи и Тарик Филиповиќ - не можеа да се изнамуабетат, што е и логично за стари дугариДел од македонските претставници на MAC - Антонија, Иван, Лозано и Боби

Најчитани вести