Неколку часа пред трагичната несреќа во која животот го загуби Коби Брајант, Леброн како нешто да знаеше.

Леброн во натпреварот против Филаделфија го престигна Коби по бројот на поени во НБА лигата. Џејмс стига до бројата 33.644 и го остави Брајант зад себе.

На патиките на Леброн пишуваше „Mamba 4 life“.

Најчитани вести