Страотна трагедија

Коби Брајан загина во хелихоптерска несреќа во Калифорнија, а американските медиуми јавуваат дека заедно со него бил и Рик Фокс, исто така поранешен кошаркар со своите ќерки.

Официјална потврда сеуште нема.

Ерик Фокс после кошаркарската карера се посветил на глума, имал неколку забележани улоги на големото платно.

Најчитани вести