Skip to main content
x

25 Jan 2020 - 22:15
sportmedia
Статија

Добра игра и водство од 3:0 на Аталанта на гостувањето кај Торино по првите 45. минути.

Робин Госенс е во центарот на вниманието. Во 29. минута постигна мајсторски погодок за својот тим. Една одбиена топка дојде до него кој беше на околу 18. метри од домашниот гол, без да чека Госенс со лева нога испрати проектил во долниот лев агол на домашниот гол за голема радост на Госенс и неговите соиграчи и водство од 0-2. Третиот погодок го реализираше Запата од белата точка.

sportmedia.mk

Најчитани вести