Skip to main content
x

25 Jan 2020 - 21:45
sportmedia
Статија

Војдан Стојановски за жал не успеа да запише победа на првиот меч во дресот на Гравелин Данкерк. Новиот тим на капитенот на македонската репрезентација на домашен терен беше поразен од Дижон со 80-88 во меч од 20. коло во францускиот шампионат.

Гравелин Данкерк имаше добри моменти, но во последната четвртина не успеа да го задржи ритамот.

Стојановски во своето деби запиша шест поени (0/5 за три, 3/6 за два поени) и три скока за нецели 19. минути во игра.

Ненад Димитријевиќ пропушти нов меч во дресот на Хувентус. Македонскиот репрезентативец поради повреда на листот го скокна натпреварот од Еврокупот против Тофаш, а вечерва не е во составот и против Сарагоса.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести