Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност.

Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.

извор: Makfax

Најчитани вести